Zwroty w tenisie

107

W tenisie – jak w żadnej innej dyscyplinie – rozliczenie zakładu przez bukmachera może znacznie odbiegać od naszych oczekiwań. Dlaczego tak się dzieje?

zwrot w tenisiePo pierwsze zawody tenisowe są rozgrywane na różnych nawierzchniach – czasem zdarza się że mecz jest przenoszony z otwartego kortu do hali. W takiej sytuacji część bukmacherów traktuje wszystkie zakłady na to zdarzenie jako niebyłe (void). Ale są i tacy którzy uważają że nic się nie zmieniło i rozliczają taki zakład normalnie.

Zmiana nawierzchni jest stosunkowo rzadka, znacznie częściej mamy do czynienia z kreczem – czyli z rezygnacją z gry jednego z graczy na skutek odniesionej kontuzji. W takiej sytuacji mamy cały wachlarz możliwości rozliczenia naszego zakładu.
– zwrot – rozwiązanie najuczciwsze – zakład jest rozliczany po kursie 1 – w takiej sytuacji dostaniesz zwrot stawki
– zasada jednego seta – jeśli zawodnicy rozegrali co najmniej jeden cały set zakład jest traktowany jako ważny – jeśli postawiłeś na gracza kontuzjowanego – przegrałeś, jeśli na tego który został – wygrałeś, jeśli pierwszy set nie został zakończony dostaniesz swoją stawkę z powrotem, bez względu na to kto wygrał
– zasada jednej piłki – zakład jest ważny jeśli nastąpiło rozegranie pierwszej piłki w meczu.

To wszystko dotyczy zakładów na mecz. Zakłady na handicapy gemowe i setowe, zakłady na wygranie konkretnego seta też mogą być różnie rozliczne u różnych bukmacherów.
Dlatego typy na tenis są obarczone ryzykiem i nie warto grać na pełną stawkę żeby nie stracić całego budżetu.

Dlatego niezmiernie ważne jest aby poznać zasady u buka z którego usług korzystasz. Szczególnie granie surebetów, czy też prawie-surebetów jest niezwykle ryzykowne u bukmacherów którzy stosują różne zasady rozliczania zakładów.