Under/Over – Poniżej/Powyżej

791

Zdarzenia under/over należą do typów zdarzeń dwudrogowych w których możemy obstawić, że w jakimś spotkaniu będzie poniżej lub powyżej pewnej ilości bramek, punktów, gemów itd.

systemy bukmacherskie 2019
Systemy bukmacherskie 2019

Zdarzenia tego typu można grać na praktycznie wszystkie sporty zespołowe ale także i indywidualne np. tenis. Najpopularniejsza forma gry na u/o jest gra na przełamanie lub kontynuowanie serii under lub over dla drużyn piłkarskich (ale nie tylko, na naszej stronie są również statystki m.in. dla hokej i NBA).

Korzystając z serii u/o dostępnych na naszej stronie możemy śledzić historię u/o danych drużyn i grać albo na przełamanie serii, wyczekując na odpowiednie serie bez undera lub overa, lub grać z trendem po underze (overze) grać ponownie under (over) w obu przypadkach traktując grę progresywnie. Najistotniejszą aspektem takiej gry jest dobór odpowiednich zdarzeń typu u/o tak aby kursy na takie zdarzenia oscylowała w granicach 2,0.

Dobrym przykładem jest tutaj najczęściej wystawiana przez bukmacherów gra na under/over 2,5 bramki w piłce nożnej, w niektórych ligach (np. we Francji) kursy na under 2,5 są w granicach 1,5-1,6, wiec tam należy grać albo na overy (wyższe kursy) albo wyczekiwać odpowiednio długich serii bez danego zdarzenia (lub grać z trendem, zawsze po zdarzeniu under grać under a po over grać over).

Niezależnie od wybranej dyscypliny, lig i zdarzeń podstawowym narzędziem do analizy tego typu gier są statystki uwzględniające zdarzenia u/o zarówno z obecnego jak i z zeszłych sezonów. Warto dodać, że zdarzenia typu u/o często są wykorzystywane przy grze innymi systemami np. 1,5+zdarzenie dwudrogowe, 1,2+1,5+6 zdarzeń dwudrogowych.

Kryteria wyboru drużyn

Wybierając mecze do takiej gry mamy całkowitą dowolność. Wszystko zależy od dyscypliny, lig a także od kursów. Najpopularniejsza jest piłka nożna, ale można grać również na inne dyscypliny. Kryteria wyboru są uzależnione głównie od tego czy gramy na przełamanie serii (wtedy szukamy wysokich serii bez danego zdarzenia) czy gramy na kontynuowanie serii.

Zalety sytemu:

· Możliwość gry na praktycznie wszystkie sporty drużynowe i część indywidualnych,
· Ogromna ilość wystawianych przez bukmacherów zdarzeń typu u/o daje nam możliwość stworzenia multiprogresji,
· Brak zamrażania pieniędzy na dłuższe przedziały czasowe.