Typy na Mistrzostwa Świata – kto ma szansę wygrać?

74

Coraz większymi krokami zbliża się Mundial w Katarze. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane za nieco ponad 12 miesięcy. Kto jest już pewny udziału w tych zawodach? Jakie kadry narodowe będą prawdopodobnie grały o końcowy triumf? Jak przedstawiają się szanse Polaków na wystąpienie na tej imprezie? Dowiedz się więcej o tych wszystkich zagadnieniach.

Typy na Mistrzostwa Świata – kto ma szansę wygrać?

Już kilka drużyn awansowało na Mistrzostwa Świata w Katarze

Mistrzostwa Świata w Katarze to specyficzna impreza. W końcu ten turniej będzie rozgrywany w trakcie okresu zimowego (na kontynencie europejskim). Jakie drużyny narodowe są już pewne udziału na tej imprezie? Są to oczywiście gospodarze. Dla kadry narodowej Kataru to będzie wielki sprawdzian. Gospodarze nie są oczywiście faworytami tej imprezy, ale będą chcieli minimum wyjść z grupy. Sprawdziły się typy dnia ekspertów, które sugerowały, że szybko na Mistrzostwa Świata w Katarze awansuje kadra narodowa Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi pod wodzą Hansiego Flicka błyskawicznie wygrali zmagania w swojej grupie. Niedawno do Niemiec dołączyli także Duńczycy.

Skandynawowie pokonali w październikowych spotkaniach reprezentantów Mołdawii i Austrii, dzięki czemu zapewnili sobie pierwsze miejsce. Bardzo blisko awansu (jeśli chodzi o kontynent europejski) są m.in. Portugalczycy, Włosi, Francuzi, Belgowie, a także Anglicy. W innych kwalifikacjach (na terenie Ameryki Południowej) znakomicie radzą sobie Brazylijczycy i kadrowicze z Argentyny.

Jakie reprezentacje narodowe mają największe szanse na finalny sukces?

Kto może pokusić się o wygranie Mistrzostw Świata w Katarze? Tak naprawdę dla największych reprezentacji narodowych sam udział na Mundialu to obowiązek. Wszyscy chcą zaś dojść do wielkiego finału i w nim triumfować. Na pewno spore szanse mają na to aktualni mistrzowie Europy, czyli Włosi. Podopieczni Roberto Manciniego z roku na prezentują się coraz lepiej. Na pewno wygrana na ostatniej wielkiej imprezie nie była zaś przypadkowa. O dobry wynik mogą pokusić się także Francuzi, Belgowie, Hiszpanie, Anglicy i Niemcy. Jeśli chodzi o inne kontynenty, to chrapkę na triumf mają na pewno Brazylijczycy. Ostatnio Neymar Junior zakomunikował, że to będzie dla niego ostatni Mundial w karierze.

Podobnie jest z Argentyńczykiem Lionelem Messim, który również chce poprowadzić swoją kadrę narodową do triumfu. Obie te reprezentacje mają zaś predyspozycje do tego, by rzeczywiście wygrać. Gdybyśmy mieli jednak wskazać na ten moment głównego faworyta, to byliby to jednak Francuzi, którzy mają świetny skład i znakomitego trenera. Dodatkowo obecni mistrzowie Świata będą bardzo zmotywowani po nieudanych dla siebie Mistrzostwach Europy.

Czy Polska zagra na Mundialu w Katarze?

Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie. Najprawdopodobniej podopieczni Paulo Sousy zajmą drugie miejsce w swojej grupie, dzięki czemu awansują do baraży. Tam trzeba będzie wygrać dwa spotkania, aby zagrać na Mistrzostwach Świata w Katarze. Wydaje się, że kadra pod wodzą Paulo Sousy się rozwija, dlatego Biało-czerwoni są w stanie to zrobić. Na samym turnieju sukcesem będzie zaś dla nas wyjście z grupy.