Typowanie zakładów w czasach pandemii – na co uważać?

200

Wydawało się, że najgorsze mamy już za sobą. Koronawirus atakuje jednak ze zdwojoną siłą. Nie tylko u nas. Tak naprawdę coraz większa liczba zakażonych to problem ogólnoświatowy. Obecnie (co nas na pewno cieszy) mimo wszystko są jednak rozgrywane rozmaite wydarzenia sportowe. Można je bez żadnego problemu grać i wygrywać (dzięki nim) pieniądze. W czasie pandemii trzeba jednak szczególnie uważać na kilka różnych kwestii. Jakich dokładnie?

co obstawiac w pandemii
Co obstawiać w zakładach bukmacherskich w czasie pandemii?

Brak wsparcia ze strony kibiców ma znaczenie

Statystyki z ostatnich miesięcy wyraźnie pokazują, że aktualnie atut np. własnej murawy ma zdecydowanie mniejsze znaczenie niż na przykład kilkanaście miesięcy temu. Z czego to wynika? Ta sprawa tak naprawdę nie jest trudna do wytłumaczenia. Nie da się ukryć, że wpływ na występowanie tego trendu ma po prostu brak kibiców na stadionach. Oczywiście, sympatycy konkretnego klubu nie grają, nie wychodzą na boisko itp. Niemniej jednak, kiedy stadion jest pełny, to gospodarzom zazwyczaj gra się o wiele lepiej. Piłkarze tego klubu są dopingowani, wspierani… Z kolei rywale mogą usłyszeć pod swoim adresem co najwyżej obelgi, przekleństwa itp. Nie każdy jest zaś na tyle gruboskórny, żeby całkowicie się od tego wszystkiego odciąć. W związku z tym ten aspekt miał naprawdę spore znaczenie.

Poza tym kibice poniekąd wpływali na decyzje arbitrów. Oczywiście, mówi się, że zawodowcy w ogóle nie zwracają uwagę na ten aspekt. Nie da się jednak ukryć, że łatwiej gwiżdże się sporne sytuacje dla gospodarzy. Każda decyzja na korzyść gości jest kwitowana niezadowoleniem ze strony trybun. Coraz częściej sędziowie są naprawdę bardzo mocno i w niewybredny sposób obrażani… A przecież wystarczy kilka decyzji w jedną stronę, żeby wpłynąć w pewnym stopniu na końcowy wynik danej potyczki. Nawet nie chodzi o rzuty karne, czerwone kartki. Wystarczy to, że większość sytuacji spornych w środku pola będzie gwizdanych pod gospodarzy. Wtedy zawodnicy tego klubu będą mieli rzecz jasna więcej szans na wykreowanie dobrych dla siebie okazji.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nic zatem dziwnego, że teraz (w obliczu pandemii, gdy na trybunach nie może zasiąść komplet fanów albo nie ma ich w ogóle) atut własnego stadionu mocno stracił na znaczeniu. Typerzy muszą na ten aspekt uważać. W trakcie analizowania konkretnego spotkania warto sprawdzić, jak konkretne kluby radzą sobie właśnie w tej obecnej sytuacji. Skuteczność u siebie (np. w poprzednich sezonach) może nie być bowiem do końca miarodajna.

Warto dokładnie sprawdzać przewidywane składy

W obecnej sytuacji kluby sportowe muszą systematycznie badać zawodników, sztab trenerski itd. Ostatnio Robert Lewandowski stwierdził nawet, że tych testów (na obecność koronawirusa w organizmie) jest zbyt dużo. Wytyczne są jednak takie, a nie inne, i nawet taka persona, jak Robert Lewandowski nie ma zbyt wiele do powiedzenia w tej sprawie; musi po prostu pokornie robić kolejne badania. Duża częstotliwość wykonywanych testów powoduje zaś, że nie brakuje niespodzianek w składach konkretnych ekip. Jest chyba jasne, że pozytywne testy skutkują tym, że konkretny gracz musi udać się na przymusową kwarantannę.

betfan typowanie bez podatku
Jak obstawiać bez podatku legalnie? W Betfan online!

Dlatego tak ważne jest to, by na bieżąco śledzić wszystkie doniesienia dotyczące konkretnych zespołów. Masz na oku fajny mecz? Chcesz zainwestować trochę pieniędzy? Sprawdź, czy wszyscy najlepsi zawodnicy w Twojej ekipie zagrają. Brak nawet jednego z nich może mieć duży wpływ na końcowy wynik. Teraz jest to zaś naprawdę ważna sprawa, bo z racji panującej pandemii jest wiele nieoczekiwanych roszad….

Duża liczba odwoływanych spotkań…

Konsekwencje robienia dużej ilości testów są dostrzegalne tak naprawdę na rozmaitych płaszczyznach. Nie da się ukryć, że obecnie odwoływanych jest naprawdę dużo spotkań. Oczywiście, z jednej strony cieszymy się, że rozgrywki nie stanęły w miejscu (jak miało to miejsce na początku marca tego roku). Z drugiej strony tych nierozegranych potyczek jest coraz więcej i więcej. Zastanawiamy się, kiedy zostaną one rozegrane, bo przecież kalendarze (tak naprawdę praktycznie w każdej dyscyplinie, a szczególnie w futbolu) są bardzo napięte.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Taka sytuacja jest również kłopotliwa dla typerów. Każdy ma jakieś założenia dotyczące swojej gry w zakładach bukmacherskich. Spora liczba nierozgrywanych spotkań jest zaś uciążliwym tematem. Oczywiście, takie zdarzenia są rozliczane po kursie 1.00. To trochę tak, jak gdyby konkretnego typu w ogóle nie było. Jeśli jednak komuś zależy np. na szybkim wykonaniu obrotu bonusem itp. to taka sytuacja na pewno nie może go ucieszyć.

Czy warto obstawiać zakłady długoterminowe?

Kiedyś zakłady długoterminowe były niezwykle popularne u bukmacherów internetowych. Obecnie nie ma to zbyt dużego sensu. Tak naprawdę trudno przewidzieć, czy za jeden miesiąc sportowcy będą w ogóle normalnie rywalizowali w swoich dyscyplinach. Cały czas pod sporym znakiem zapytania stoją np. Mistrzostwa Europy 2021 oraz Igrzyska Olimpijskie. Granie zakładów długoterminowych (na kilka miesięcy do przodu) to ogólnie spora loteria. Ciężko bowiem przewidzieć, jak pandemia wpłynie na rozgrywki, formę klubów, poszczególnych zawodników itp. Lepiej zatem skupić się na zakładach krótkoterminowych.