Typowanie boksu u polskich bukmacherów – kompleksowy poradnik

66

Boks, czy – jak kto woli – pięściarstwo, stanowi jeden z najstarszych sportów na świecie. Odkąd istnieje towarzyszą mu zakłady bukmacherskie i choć na początku występowały one w nieco innej formie, niż współcześnie, dziś cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem, niż w przeszłości. W jaki sposób obstawiać tę dyscyplinę, by odnosić w tym sukcesy? Na czym się skupić i co musimy wiedzieć o boksie, a także jakiego bukmachera wybrać, aby najwięcej na tym zyskać? To wszystkie z kwestii, które zamierzamy poruszyć w naszym poradniku.

typowanie boksu u bukmacherów
Jak obstawiać boks u Polskich bukmacherów online?

Typowanie boksu – praktyczne porady

Choć boks, jako że jest sportem indywidualnym, może wydawać się stosunkowo łatwy do typowania, są to tylko pozory. Tak naprawdę wymaga od nas bowiem nie tylko odpowiedniego podejścia, ale też szerokiej wiedzy. Warto popierać typowanie rzeczywistym zainteresowaniem dyscypliną – w ten sposób pozyskiwanie informacji kluczowych do niego będzie nie tylko łatwiejsze, ale też przyjemniejsze. Aby typować skutecznie:

  • Skupmy się na konkretnej federacji – istnieje kilka głównych i najbardziej prestiżowych federacji – na samym początku typowania boksu warto skupić się tylko na jednej z nich.
  • Analizujmy i śledźmy statystyki – analiza jest podstawą typowania każdej dyscypliny sportowej, a w szczególności właśnie boksu. Dokładnie wertując statystyki możemy zauważyć pewne schematy i zależności w przypadku niektórych zawodników i otworzyć się na nowe rynki (więcej na ich temat mówimy poniżej), które bez odpowiedniej wiedzy są praktycznie niedostępne.
  • Nie poddawajmy się emocjom – jeżeli kibicujemy któremuś z zawodników, nie pozwalajmy temu przysłonić nam wszystkich wad i zalet jego przeciwnika. Zawsze polegajmy na statystykach i dogłębnych analizach i nie mieszajmy kibicowania z obstawianiem. Jeśli musimy, odpuśćmy obstawianie spotkania z udziałem naszego ulubionego zawodnika, albo stawiajmy za nieco mniejszą stawkę.
  • Zwracajmy szczególną uwagę na przygotowania do walk – boks to nie jest sport jednej walki. Nie możemy włączyć spotkania i po prostu na tej podstawie typować – przygotowania do każdej walki zaczynają się na długo przed nią i musimy brać to pod uwagę przy budowaniu własnej wiedzy analitycznej. Dlatego też śledźmy nowinki, obserwujmy informacje z sal treningowych, ale też patrzmy na kontuzje, które są tutaj czymś bardzo częstym. Budujmy świadomość formy wybranych zawodników – samo nazwisko nie walczy.
legalne gry karciane sts
Darmowy bonus na typowanie pokera online w STS

Zakłady bukmacherskie na boks

Najbardziej klasycznym rynkiem bukmacherskim na boks jest zakład na wynik walki, 1X2Wskazujemy w nim, jakim rezultatem zakończy się pojedynek i choć remis jest też opcją, występuje na tyle rzadko, że mało kto po niego sięga (opatrzony jest zwykle bardzo wysokim kursem). Do popularnych opcji należą również:

  • zakład na ilość rund – zazwyczaj typowany za pośrednictwem zasady powyżej / poniżej, czasem można wskazać też dokładną liczbę rund (choć jest to niezwykle trudne);
  • typowanie sposobu zakończenia walki – może ona zakończyć się o czasie, w sposób punktowy, albo też przez KO / TKO lub dyskwalifikację czy poddanie;
  • typowanie momentu zakończenia walki – tutaj najczęściej wskazujemy na konkretną rundę, w której dojdzie do zakończenia pojedynku, albo też na zakres (od 1-3, 4-6 i tak dalej).

Bukmacherzy z solidną ofertą na boks

Współcześnie każdy szanujący się bukmacher posiada w swojej ofercie boks – nie każdy jednak podchodzi tak samo do niego. Warto więc wiedzieć, u których operatorów warto posiadać swoje konto, by zyskać jak najwięcej. Poniższe zakłady sportowe dają najwięcej, nie tylko prezentując szeroką ofertę, ale też atrakcyjne kursy.

Boks u bukmachera STS

STS to obecnie najmocniejszy bukmacher na polskiej scenie bukmacherskiej, zawodowi typerzy wybierają właśnie tego bukmachera do obstawiania boksu i innych wydarzeń sportowych. STS swoją ofertą obejmuje też boks – i robi to bardzo dobrze. Możemy u niego liczyć na pokrycie większości popularnych gal, a także na mocno konkurencyjne kursy i bogatą paletę bonusów – nie tylko tych dla nowych graczy.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Boks u bukmachera Fortuna

Najmocniejszą stroną Fortuny jest bardzo szerokie pokrycie boksu, wraz z atrakcyjnymi kursami oraz wieloma opcjami na typowanie każdej z walk – na żywo i przedmeczowo. Dodatkowo można tu sięgnąć również po program lojalnościowy, aby korzystać na każdym zakładzie, którego się dokona.

Boks u bukmachera forBET

forBET, pomimo niewielkiego stażu, nie odstaje swoim podejściem od starszych konkurentów, boks traktując jako jeden ze swoich priorytetów. Jego oferta na tę dyscyplinę jest bardzo kusząca i pokrywa również mniej popularne walki. Na uwagę zasługuje też bardzo solidny bonus powitalny (nawet 2000 złotych na start).