System halftime/fulltime HF/FT

472

Systemy gry opisane w tym artykule są związane z grą na wynik do przerwy i końcowy wynik w piłce nożnej. Istnieje 9 możliwości zakończenia meczu HF/FT:

systemy bukmacherskie· 1/1 (prowadzenie gospodarzy po pierwszej połowie/wygrana gospodarza),
· 2/2 (prowadzenie gości po pierwszej połowie/wygrana gości),
· 1/2 (prowadzenie gospodarza po pierwszej połowie/wygrana gości),
· 2/1 (prowadzenie gości po pierwszej połowie/wygrana gospodarza),
· X/1 (remis po pierwszej połowie/wygrana gospodarza),
· X/2 (remis po pierwszej połowie/wygrana gości),
· X/X (remis po pierwszej połowie/remis w całym meczu),
· 1/X (prowadzenie gospodarzy po pierwszej połowie/remis w całym meczu),
· 2/X (prowadzenie gości po pierwszej połowie/remis w całym meczu).

Opis X/1 (X/2), czyli remisu po pierwszej połowie i wygranej faworyta, znajduję się w artykule pt. Gra na X/1. W tym opisie postaramy się pokazać jak wykorzystywać do gry inne zdarzenia typu HF/FT.

1) GRA na X/X
Założenia systemu

Zdarzenie X/X (remis po pierwszej połowie/remis w całym meczu) to zdecydowanie ponad połowa wyników remisowych (szczególnie w ligach w których jest wysoki %wyniku 0-0). Każdy remis 0-0 jest takim zdarzeniem, ale również każdy bramkowy remis, w którym po pierwszej połowie również był remis np. 1-1(0-0), 1-1(1-1), 2-2(0-0), 2-2(1-1), 2-2(2-2) itd. Kurs na takie zdarzenie w zależności od ligi oscyluje w granicach 5,0, co powoduje, ze stawki na kolejnych poziomach nie rosną tak szybko, I dlatego można stawkować wykorzystując ciąg Fibonacciego, grać na stały zysk lub w inny sposób.

Kryteria wyboru drużyn

Drużyny do gry tym systemem można wybierać w dwojaki sposób. Po pierwsze można kierować się dokładnie tymi samymi przesłankami jak przy selekcji drużyn do tradycyjnej progresji (grając wtedy progresje X/X na konkretną drużynę), czyli obserwując między innymi asbr, nsbr, %remisów itd. lub wybierać na kolejne poziomy gry konkretne mecze, postępując podobnie jak przy wyborze kolejnych spotkań grając na X/1. Wybierając mecze do takiej gry należy również kierować się statystykami, które są dostępne na naszej stronie.

Zalety sytemu:
· Wysoki kurs umożliwiający sterowanie stawkami na wyższych poziomach,
· Możliwość wykorzystania X/X do tradycyjnej gry na remisy (w początkowej – wyższy zarobek – lub w końcowej fazie gry – mniejsze stawki).

2) GRA na 1/X+2/X
Założenia systemu

Zdarzenia 1/X (prowadzenie gospodarzy po pierwszej połowie/remis w całym meczu) I 2/X (prowadzenie gości po pierwszej połowie/remis w całym meczu) to zdarzenia w których mecz kończy się remisem a po pierwszej połowie mamy prowadzenie jednej z drużyn. Aby zdarzenie 1/X lub 2/X nam weszło w meczu muszą być co najmniej 2 bramki (remisy 1-1(1-0) lub 1-1(0-1)). Kursy na takie zdarzenie wynoszą mniej więcej 15,0-16,0, czyli zagranie tych dwóch zdarzeń jednocześnie jako jednej progresji powoduje, że mamy kurs w granicach 7,0-8,0. Dlatego podobnie jak w przypadku X/X można stawkować wykorzystując ciąg Fibonacciego, grać na stały zysk lub w inny sposób.

Kryteria wyboru drużyn

Drużyny do gry tym systemem można wybierać w dwojaki sposób. Po pierwsze można kierować się dokładnie tymi samymi przesłankami jak przy selekcji drużyn do tradycyjnej progresji (grając wtedy progresje 1/X+2/X na konkretną drużynę), czyli obserwując między innymi asbr, nsbr, %remisów itd. lub wybierać na kolejne poziomy gry konkretne mecze, postępując podobnie jak przy wyborze kolejnych spotkań grając na X/1 lub X/X. Wybierając mecze do takiej gry należy również kierować się statystykami, które są dostępne na naszej stronie. Ważne jest aby mecz skończył się remisem, ale trzeba tak dobierać mecze aby nie grały w nich drużyny nastawione koniecznie na obronę, bo przecież w pierwszej połowie jakaś bramka paść musi (ktoś musi prowadzić).

Zalety sytemu:
· Wysoki kurs umożliwiający sterowanie stawkami na wyższych poziomach,
· Możliwość wykorzystania 1/X+2/X do tradycyjnej gry na remisy (w początkowej – wyższy zarobek – lub w końcowej fazie gry – mniejsze stawki).

3) GRA na 1/2+2/1
Założenia systemu

Zdarzenia 1/2 (prowadzenie gospodarza po pierwszej połowie/wygrana gości) i 2/1 (prowadzenie gości po pierwszej połowie/wygrana gospodarza), to zdarzenia w których mecz kończy się wygraną jednej z drużyn mimo nie korzystnego dla niej wyniku po pierwszej połowie. Aby zdarzenie 1/2 lub 2/1 nam weszło w meczu muszą być co najmniej 3 bramki (np. 2-1(0-1)). Kursy na takie zdarzenie wynoszą ponad 20,0, czyli zagranie tych dwóch zdarzeń jednocześnie jako jednej progresji powoduje, że mamy kurs w granicach 10,0 I wyżej. Dlatego podobnie jak w dwóch poprzednich można stawkować wykorzystując ciąg Fibonacciego, grać na stały zysk lub w inny sposób.

Kryteria wyboru drużyn

Wybierając mecze do takiej gry należy kierować się nieobliczalnością zespołów grających w danym meczu. Najlepsze są spotkania w których wszystko może się zdarzyć. Preferowane do takiej gry są mecze z lig overowych, bo jak już wcześniej wspomnieliśmy aby trafić takie zdarzenie muszą wpaść minimum 3 bramki. Wybierając mecze do takiej gry należy również kierować się statystykami, które są dostępne na naszej stronie.

Zalety sytemu:
· Bardzo wysoki kurs umożliwiający sterowanie stawkami na wyższych poziomach I możliwość gry na dużej ilości poziomów,
· Wysoki kurs zdarzenia umożliwia łączenie go z innymi zdarzeniami w celu zabezpieczenia się przed porażką.