System gry na gra na X/1

940

W systemie X/1 wybieramy do gry taki mecz, w którym jest dość wyraźny faworyt ale drużyna przyjezdna jest w stanie stawić opór na tyle duży, że do przerwy wywalczy remis. Remis do przerwy to juz więcej niż pół sukcesu bo lepsza drużyna grająca u siebie zazwyczaj wygrywa spotkanie.

systemy bukmacherów
System gry na gra na X/1

Czasami gdy faworyt gra na wyjeździe z outsiderem i spodziewamy się wygranej lepszej drużyny gramy na X/2 czyli remis do przerwy i wygrana gości w 90 minut.
Ten system gry najlepiej sprawdza się w weekend kiedy jest najwięcej meczy
w większości lig świata dlatego też inaczej nazywany jest progresją dwudniową bądź weekendową.

Do progresji tym sposobem wybieramy zespoły z różnych lig zwiększając stawkę
o 1.4-1.5 (wysokie kursy) w każdym następnym poziomie.

Kryteria wyboru drużyn
Sposób doboru drużyn jest sprawą indywidualną aczkolwiek są pewne kryteria wg których trzeba się kierować:

  • Należy oszacować jak bardzo „murowany” jest faworyt ponieważ gdy spodziewamy się pogromu i gradu bramek to wybór takiej drużyny mija się z celem,
  • Należy sprawdzić o jakie cele walczą oba zespoły (awans lub obrona przed spadkiem) i wziąć to pod uwagę,
  • Należy spojrzeć na % remisów do przerwy danej ligi co jest pomocne przy wygraniu pierwszej części zakładu.
sts za darmo bonus
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kontra na X lub X2
W niektórych przypadkach aby zmniejszyć ryzyko porażki gramy oddzielną progresję na remis czyli X bądź też na podwójną szansę X2 w tym samym spotkaniu.
Kontra na X jest raczej brana pod uwagę gdy gramy na dość wyraźnego faworyta bo przecież nieraz się zdarza iż faworyt remisuje u siebie z niżej notowanym rywalem (bardzo rzadko przegrywa).
Kontrę na X2 możemy zagrać gdy do naszego sposobu wybraliśmy zespoły w miarę wyrównane. Wtedy oprócz gry na X/1 gramy oddzielną progresje na X2 (podwójna szansa) w tym samym meczu. Podczas kontry X2, gdy tylko trafimy remis do przerwy, jedna z ww. progresji na pewno zostanie zakończona niezależnie od końcowego wyniku meczu. Jednak z powodu małych stawek na X2 i z tego powodu dużych nakładów pieniężnych jest to tylko alternatywa tego sposobu dla mniej agresywnych graczy.

Alternatywa gry na 1/1
Alternatywą niejako tego sposobu jest gra na 1/1. Zakładamy więc, że faworyt będzie prowadził już do przerwy no i oczywiście wygra całe spotkanie. Przy meczach gdzie kurs na faworyta w całym meczu wynosi powyżej 1.5, kurs na 1/1 jest powyżej 2.0. Można grać równorzędnie dwie progresje na X/1 i 1/1 gdzie faworyt gra w roli gospodarza. Ryzyko porażki obu progresji jest wtedy dość małe bo występuje w przypadku remisu lub porażki faworyta a ta druga opcja jest bardzo rzadka.

Zalety sytemu:

  • Wysokie kursy,
  • Niskie nakłady finansowe w porównaniu ze zwykła progresją na remisy,
  • Nie czekamy na następną kolejkę (następny tydzień) jak w progresji standardowej,
  • W przypadku nie trafienia jednego z poziomów następny poziom można postawić na mecz zaczynający się już w godzinę po poprzednim (gdy nie będzie remisu do przerwy).

Wady systemu:

  • System jest czasochłonny, wymaga śledzenia na bieżąco wszystkich wyników i natychmiastowej reakcji i wyboru zespołu na następny poziom w przypadku przegranej.