System: Dokładny wynik w kolejce

1102

W systemie tym gramy na jeden lub więcej dokładnych wyników w kolejce w jednej konkretnej lidze. Do progresji tym sposobem wybieramy ligi, które charakteryzują się występowaniem niektórych wyników.

dokładny wynik
System na dokładny wynik

Np. underowe ligi mają większość wyników 0-0, 1-1, 1-0 i 2-0. Innymi wynikami dość często występującymi w piłce nożnej są 2-1, 3-1, 3-0 i 2-2. Pozostały wyniki to już rzadkość. Po wybraniu ligi wybieramy sobie konkretny dokładny wynik na który chcemy grać (ale równie dobrze możemy grać na kilka wyników). Kursy na dokładny wynik oscylują od mniej więcej 6,0 do nawet 100,0. Na początku wybieramy 4 drużyny najlepiej nadające się w danym momencie (w danej lidze) do gry na konkretny wynik, sprawdzając jednocześnie jakich najbliższych (3-4kolejki) przeciwników ma dana drużyna i jak oceniamy szanse trafienia w następnych kolejkach (przy niepowodzeniu w pierwszej) danego wyniku przez wybrane drużyny. Trafienie już jednego wyniku kończy nam progresje (a możemy przecież trafić więcej). Jeżeli nie wejdzie żadne z kuponów (nie pada w żadnym meczu interesujący nas poziom) przechodzimy na 2 poziom odrzucając jedną drużynę (według nas mającą najmniejsze szanse na zakończenie progresji) tak, że zostają nam trzy.

Stawkowanie jest uzależnione od kursów, czyli pośrednio od tego na jaki dokładny wynik gramy. Najniższe kursy na dokładny wynik (np. 1-1 w 2 lidze francuskiej) są w granicach 6,0. Stawkowanie wtedy wyglądałoby tak: 1 poziom 4x1j; 2 poziom 3×2,5j; 3 poziom 3x6j; 4 poziom 3x15j….ale to tylko propozycja wszystko jest uzależnione od budżetu gracza oraz od przewidywanego zysku na konkretnym poziomie a także od wspomnianego wcześniej kursu na dane zdarzenie.

Istotne jest jeszcze to, że nie musimy od razu np. na 3 poziomie grac wszystkiego po 6j…jeśli pierwszy mecz jest np. w sobotę a drugi w niedzielę to możemy najpierw zagrać na ten sobotni…i jak wejdzie to kończymy progresje i mamy wtedy większy zysk nawet przy kursie 6.0…wydane 4x1j+3×2,5j+1x6j=17,5j a zysk 6×6=36j, czyli do przodu 18,5j…. tak samo można postępować już od 1 poziomu.

Kryteria wyboru drużyn

Sposób doboru drużyn jest sprawą indywidualną aczkolwiek są pewne kryteria wg których trzeba sie kierować:
· Na grę na wyniki underowe najlepiej wybierać ligi underowe tj Francja, Włochy, Rosja
· Wybierając grę na wyniki 0-0, 1-1 lub 2-2 należy się kierować takim samym, postępowaniem jak w przypadku selekcji drużyn do tradycyjnej progresji na remisy w piłce nożnej,
· Wybierają grę na wyniki nie remisowe należy dobierać tak drużyny aby następni przeciwnicy z którymi dana drużyna się spotka byli teoretycznie słabsi od granej przez nas co zwiększa szansę na trafienie samej wygranej, czyli również danego wyniku.

Zalety systemu:

· Możliwość gry praktycznie na wszystkie ligi bo możemy wybrać wyniki najlepsze dla danych rozgrywkach,
· Możliwość kończenia kilku progresji jednocześnie (te same mecze grane na inne wyniki),
· Możliwość wygranie większej ilości jednostek na danym poziomie poprzez trafienie wiecej niż jednego wyniku w grupie.

Wady systemu:

· Konieczność doboru oddzielnego stawkowania dla lig i dla dokładnych wyników.