Obstawianie zakładów na żółte i czerwone kartki

952

Zakłady na mecze piłki nożnej u bukmacherów to prawdziwa kopania opcji. Bardzo często zdarza się, że jedno zdarzenie jest dostępne na wielu rynkach. Jednym z nich są zakłady na żółte i czerwone kartki. Nie jest to proste, ponieważ wynik nie zależy od umiejętności graczy i stylu zespołu, ale od zachowań niektórych piłkarzy i tego, jak będzie interpretować to sędzia.

obstawianie zakładów na kartki
Czy obstawianie zakładów na kartki jest opłacalne?

Obstawianie zakładów na kartki popularne w Polsce

Zakłady na żółte i czerwone kartki nie są bardzo popularne. Pracownicy bukmachera, którzy wystawiają kursi i ustanawiają linie kartkowe, często nie przykładają się do tego odpowiednio do tych zakładów. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zdobyć przewagę nad bukmacherem, która jest dla każdego gracza niezwykle ważna. By jednak być skutecznym typerem w tym typie zakładów, trzeba nie tylko mieć suche informacje, ale także czuć piłkę nożną.

Kartki w meczach piłkarskich są elementem kary nie tylko dla piłkarza, ale także dla całej drużyny. Istnieje wiele sposobów w jaki możemy interpretować te zdarzenia. Uznajemy jednak, że żółta kartka to formalne ostrzeżenie dla gracza, który gra zbyt agresywnie, zachowuje się niesportowo albo prowokuje innych. Czerwona kartka zaś oznacza usunięcie zawodnika z boiska i jest konsekwencją dwóch ostrzeżeń albo naprawdę brutalnego zachowania danego piłkarza.

darmowy bonus w betclic 2020
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Rodzaje zakładów na kartki

Obstawianie zakładów na kartki nie musi oznaczać tylko ich liczby. Takie zakłady mogą odnosić się także do konkretnego zawodnika lub nawet połowy, która będzie obfitować w więcej większą ilość kartek. Możemy wyróżnić:

1. liczba kartek w meczu
2. handicap liczby kartek w meczu
3. zespół, który otrzyma więcej kartek
4. liczba punktów za kartki
5. czerwona kartka w meczu (tak/nie)
6. zawodnik otrzyma kartkę (tak/nie)
7. zawodnik otrzyma czerwoną kartkę (tak/nie)
8. pierwsza/ ostatnia kartka
9. czas pierwszej kartki

Jak więc widać, zakładów mamy do wyboru naprawdę wiele. Taka duża oferta jest jednak dostępna tylko wybranych przez bukmachera spotkań, a do tego nie każdy bukmacher je oferuje.

Zakłady live czy pre-live?

Zakłady na kartki możemy obstawiać zarówno na żywo, jak i przed meczem. Wielu legalnych bukmacherów jak STS czy Betfan swoją ofertę tego typu rozszerza w trakcie danego meczu. To pozwala im uchronić się przed ewentualnymi stratami. Dla graczy jednak zakłady live też są bardzo przydatne. Z reguły przed meczem bardziej prawdopodobne jest to, że nikt nie dostanie czerwonej kartki. Jeśli jednak spotkanie przebiega w określony sposób, to te szanse mogą znacznie wzrosnąć. Wybierając więc zakłady na kartki, lepiej jest zdecydować się na zakłady live.

Na co zwracać uwagę?

Tak jak w przypadku innych zakładów, tak i te powinny być dobrze sprawdzone przed obstawieniem. Przed obstawieniem warto rozważyć wiele różnych czynników: sędziego, ligę, rangę meczu, taktyki czy wyjątkowe sytuacje. Każdy detal może mieć znaczenie w przypadku takich zakładów.

sts darmowy bonus bez depozytu
Nowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Sędzia często nie pomaga

To niezwykle ważna postać całego spotkania, a zwłaszcza w kontekście obstawiania zakładów, które dotyczą kartek dla graczy. Można usłyszeć oczywiście zdania, że przecież normy sędziowania są dla każdego sędziego takie same, a co za tym idzie decyzje, powinny być podobne. Sędziowie jednak różnią się charakterem, reputacją, sposobem prowadzenia meczu czy też akceptacją dla brutalności.

Sędziowie są bowiem ludźmi i tak jak my mają swój temperament. Można to zaobserwować po specjalnych statystykach sędziowskich. Znajdziemy tam sędziów, którzy są poniżej średniej, ale także takich, którzy znacznie ją przewyższają. Ważne jest również doświadczenie danej osoby.

Liga w której najwięcej jest kartek

Każdy wie, że ludzie z południa mają nieokiełznany temperament. Nie powinny więc nikogo dziwić ilości kartek w krajach południa, takich jak Włochy, Hiszpania lub Portugalia. Zupełnie inaczej wyglądać będzie to na północy, gdzie zakłady na kartki mogą być całkowicie nieopłacalne. Należy jednak pamiętać, że mecze w Anglii często są brutalne i słynną z ostrej gry, ale sędziowie na to pozwalają.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Ranga meczu to kluczowy czynnik

Statystyki mówią, że najwięcej kartek rozdawanych jest w meczach o stawkę. Do takich meczów zaliczane są derby, które są gorące nie tylko na trybunach, ale także na boisku. Zawodnicy wiedzą, że takie spotkania są niezwykle ważne dla kibiców i starają się im przypodobać.

Taktyka zespołu

To kolejna istotna cecha, którą warto śledzić. Jeśli bowiem jedna z drużyn na dobrych i szybkich skrzydłowych, którzy prowadzą grę, a obrońcy przeciwnika nie są wysokiej klasy i nie mają doświadczenia to bardzo łatwo o kartki w takich momentach. Inną taktyką, która sprzyja rozdawaniu kartek, jest kombinacyjna i szybka gra.

Nie należy kierować się także siłą drużyny. Mogłoby się wydawać, że słabsze zespoły, które ciągle się bronią, mogą otrzymywać więcej kartek. To może okazać się jednak złudne. Łatwiej o kartki w momentach, gdy taka drużyna kontratakuje i musi zostać w jakiś sposób przerwana.

Zawodnicy

Na świecie spotyka się naturalnie agresywnych ludzi. Tak jest też w piłce, na przykład Pepe lub Gennaro Gattuso. Tak naprawdę każda drużyna ma kogoś takiego, ale zdarzają się też zespoły, które mają ich wielu. Dlatego warto sprawdzać, jakich zawodników ma drużyna, zanim obstawimy ilość kartek.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Sytuacje wyjątkowe

Zdarza się, że na kartki mają także sytuacje normalnie niespotykane. Zdarza się, że trenerzy zespołów, które mają nadchodzące spotkania ze słabszymi rywalami, mówią swoim zawodnikom, którzy zagrożeni są zagrożeni pauzą za kartki, że Ci mają się wykartkować, by do ważniejszego pojedynku bez balastu kartek. Obecnie jest to bardzo popularna praktyka, więc warto zwracać na to uwagę.

Wejście na rynek zakładów o żółte i czerwone kartki nie jest złym pomysłem. Zwłaszcza że na tych zakładach przy niewielkich pieniądzach możemy nawet sporo zarobić. Ważne jest, jak w przypadku wszystkich zakładów, trzymanie się swoich wytycznych i szczegółowa analiza każdego spotkania, które chcemy obstawić. Warto tutaj także śledzić transmisję na żywo, ponieważ może to znacznie wpłynąć na zakłady.