Najpopularniejsze zakłady na piłkę nożną

77

Każda firma bukmacherska specjalizuje się w czymś innym. Jedni bukmacherzy wyróżniają się bardzo atrakcyjnymi, przyciągającymi uwagę bonusami, inni wysokimi kursami czy długą listą dyscyplin do obstawiania przez graczy. Jeszcze inni stawiają na mecze drugo i trzecioligowe. Każdy gracz ma inne upodobania i pod względem innych kryteriów wybiera swoje ulubione firmy bukmacherskie. Jedno jest jednak pewne: piłka nożna to sport, który obstawiany jest przez graczy najczęściej. Nie ma zatem się co dziwić, że każda firma bukmacherska bardzo duży nacisk kładzie na rozszerzanie oferty zakładów na tę dyscyplinę sportową.  W dzisiejszym artykule sprawdzamy, jakie rodzaje zakładów na piłkę nożną są najpopularniejsze. 

popularne zakłady na piłke nożną
Jakie są najpopularniejsze zakłady na piłkę nożną?

Rodzaje zakładów na piłkę nożną 

Piłka nożna to dyscyplina sportu, która wyróżnia się największą liczbą rynków zdarzeń. Wśród najpopularniejszych zakładów wymienia się zakłady dwu i trzytorowe, handicapy, na sumę goli, poniżej/powyżej czy na sumę goli. Możliwość samodzielnego wybrania zakładu w sposób znaczący zwiększa u graczy szanse na odniesienie wygranej. Mają zwiększy wybór oraz mogą dostosować ofertę do konkretnego meczu. W niektórych okolicznościach znacznie lepszy może okazać się zakład na sumę goli, a innym razem 1×2.

Zakład 1×2 – charakterystyka

Zakład 1×2 to zakład na zwycięzcę jednej drużyny, remis bądź zwycięstwo drugiej drużyny. W jakich przypadkach najlepiej jest decydować się na ten rodzaj zakładu? Wtedy, gdy jesteśmy pewni, że jeden z zespołów biorących udział w danej rozgrywce ma znacznie większe szanse na wygraną, to dajemy zakład na wygraną. Takie obstawianie meczów jest obecnie najpopularniejsza metodą. 

sts darmowy bonus bez depozytu
Nowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Zakład na sumę goli

Charakterystyka takiego zakładu jest prosta: obstawiamy, ile goli padnie w danym meczu. W tej kategorii najlepiej sprawdzają się mecze rewanżowe. W takich przypadkach jedna drużyna musi mocno postarać się, aby odrobić straty i jest zmuszona do tego, aby ustrzelić dużo bramek. Jest to dla niej niezbędne do tego, aby móc awansować. Bardzo wiele zależy także od dokładnego ustawienia zespołów – dwie ofensywne drużyny będą znacznie częściej trafiały do bramki od drużyn defensywnych. 

Zakłady poniżej/powyżej 

W zakładach poniżej/powyżej bukmacher ustala liczbę goli, która najprawdopodobniej padnie w danym meczu. Zadaniem typera jest obstawienie, czy będzie ich mniej czy więcej. Przy wybieraniu tej formy zakładu warto sprawdzać wyniki wcześniej rozgrywanych meczów ligowych. Może okazać się na przykład, że jedna z drużyn od kilku kolejek nieustannie wygrywa z dużą różnicą strzelonych bramek. Ogromne znaczenie ma także trener danej drużyny i charakteryzujący go styl. 

Zakłady na liczbę kartek 

Kolejny rodzaj zakładów. Chodzi w nich o to, że zamiast liczby ustrzelonych bramek typujemy, ile razy zawodnicy otrzymają żółte i czerwone kartki. Jeśli jakaś drużyna nie ma żadnego pomysłu na dobrą grę, wówczas decyduje się na grę agresywną, co skutkuje bardzo dużą liczbą kartek żółtych i czerwonych. Są bardziej i mniej agresywni piłkarze, trenerzy oraz ligi. Warto zrobić dokładny research przez postawieniem takiego zakładu.