Kto faworytem Pucharu Świata w Lahti?

58

W piątek, 8 lutego 2019 roku, rozpoczną się zmagania w Pucharze Świata w Lahti. Dla kogo skocznia w Finlandii będzie najbardziej szczęśliwa? Kto według bukmacherów ma największe szanse na zwycięstwo? Na sam koniec dowiecie się też, jak eksperci typują odnośnie Stefana Horngachera – czy sądzą, że Austriak nadal będzie trenerem reprezentacji Polski?

skoki lahti 2019
skoki narciarskie lahti 2019

Jakie są kursy bukmacherów?

Jutro, 9 lutego, zostanie rozegrany konkurs drużynowy. Rywalizacja na skoczni w Lahti pozwoli przekonać się, które drużyny przed Mistrzostwami Świata są w najlepszej formie. O zwycięstwo powinny powalczyć reprezentacje Polski, Niemiec, Norwegii oraz Austrii.

Już dawno nie było tak zaciętej rywalizacji pomiędzy teamami. Potwierdził to ostatni konkurs drużynowy, gdzie rywalizacja toczyła się do ostatniego skoku. Wtedy naszym zawodnikom udało się zakończyć zmagania na podium, chociaż mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ jeden z Norwegów został zdyskwalifikowany. Teraz nie można na to liczyć.

Grasz w zakładach sportowych? Sprawdź skuteczne typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce ekspertów.

W niedzielę zostanie rozegrany natomiast konkurs indywidualny. Według bukmacherów największe szanse na zwycięstwo ma Stefan Kraft. Austriak prezentuje ostatnio chyba najbardziej równą i stabilną formę. Tuż za nim, patrząc po notowaniach ekspertów, znajduje się Ryoyu Kobayashi. Już wydawało się, że Japończyk nie będzie w tym sezonie skakał tak dobrze, jak na jego początku. Azjata nie zamierza jednak rezygnować i wciąż jest wymieniany w gronie głównych faworytów.

Dużo szanse na dobry wynik ma również Kamil Stoch. Skoczek z Zębu miał ostatnio wzloty i upadki – na szczęście tylko w przenośni. Mamy nadzieję, że teraz forma naszego wybitnego reprezentanta będzie już tylko zwyżkowa. O wysokie pozycje powinni również powalczyć Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, czy Niemiec Stephan Leyhe.

Jak było w poprzednim sezonie?

Ostatnio skoczkowie rywalizowali na Salpausselce w marcu poprzedniego roku. Na początek, podobnie jak teraz, został rozegrany konkurs drużynowy. Najlepsi okazali się Niemcy. Na drugim miejscu uplasowali się Polacy (w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch). Podium uzupełnili reprezentanci Norwegi, którzy będą groźni także jutro. 4 marca 2018 roku został rozegrany konkurs indywidualny.

Polscy kibice mieli dużo powodów do radości. Wygrał Kamil Stoch. Na drugim miejscu znalazł się Niemiec Markus Eisenbichler, którego w tym sezonie zabraknie na skoczni w Finlandii. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Nie mamy nic przeciwko, aby takie podium się powtórzyło – za Niemca może natomiast wskoczyć inny z naszych reprezentantów, na przykład Piotr Żyła, który największy kryzys ma już chyba za sobą. W tym sezonie mieliśmy naprawdę sporo polskich dubletów i liczymy na kolejne.

Zakłady specjalne na Lahti 2019

Ostatnio dużo mówi się o tym, czy Stefan Horngacher będzie trenerem reprezentacji Polski w następnym sezonie. Niektórzy bukmacherzy oferują takie właśnie zakłady specjalne. Według nich bardziej prawdopodobne jest, że Stefan Horngacher przeniesie się jednak do reprezentacji Niemiec. Typujecie inaczej? Jeśli tak, to można wygrać dużo pieniędzy, chociaż nie będzie o to łatwo uwzględniając wszystkie ostatnie doniesienia.