Konto tymczasowe w zakładach sportowych

193

Weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera to dość kłopotliwa czynność. Nie dość, że trzeba zrobić czytelne i ładne zdjęcie, to w dodatku trzeba je przesłać na swój dysk komputerowy i wgrać na stronę bukmachera. Następnie musimy czekać na weryfikację, która może nastąpić od razu albo zająć nawet kilka godzin. Co jeśli w tym czasie przeleci nam mecz, który koniecznie chcieliśmy postawić?

konto tymczasowe
Konto tymczasowe u legalnych bukmacherów online

Legalni bukmacherzy bez weryfikacji dowodu

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej, każdy bukmacher ma obowiązek weryfikować tożsamość swoich graczy. Bez wysyłania skanu paszportu lub dowodu osobistego się nie obejdzie. Weryfikacja to po prawdzie nic strasznego, pracownicy bukmachera sprawdzają tylko nasz wiek i poprawność wprowadzonych danych, ale niestety zawsze jest to dodatkowy obowiązek. Istnieje jednak kilku bukmacherów, którzy nie wymagają od nas skanu dowodu od razu po rejestracji, a tożsamość klienta weryfikują dopiero po pewnym czasie lub w momencie, gdy składamy wypłatę. 

Konto tymczasowe zostało po raz pierwszy wprowadzone przez bukmachera Fortuna. Umożliwia ono wpłatę pieniędzy i swobodne granie przez 28 dni od momentu rejestracji. Możemy także obstawiać wszystkie dostępne w ofercie bukmachera zakłady, a także skorzystać z oferty powitalnej.

freebet sts za darmo
Darmowy freebet w STS. Kod: BETONLINE

Istnieją jednak pewne ograniczenia, które możemy znieść dopiero po weryfikacji naszej tożsamości. Można tu wymienić m.in. to, że konto tymczasowe jest ważne tylko i wyłącznie 28 dmi, wypłatę możemy zrealizować dopiero po potwierdzeniu naszych danych, a maksymalna kwota wygranej na jednym kuponie wynosi 2279,99 złotego. 

Tak więc Fortuna to pierwszy bukmacher w Polsce, który wprowadził taką możliwość. Obecnie konto bez weryfikacji można założyć także u bukmachera eTOTO, Totolotek i w PZBuk. W tym ostatnim weryfikacja prowadzona jest wyrywkowo, więc może się zdarzyć, że zostaniemy poproszeni o skan od razu po rejestracji. W innym przypadku będziemy musieli potwierdzić tożsamość dopiero podczas próby wypłaty pieniędzy.

Dlaczego bukmacherzy wymagają naszych danych?

Wszystko wynika z zapisów licencji. Od czasu wprowadzenia ustawy anty-hazardowej, każdy bukmacher jest zobowiązany do posiadania pozwolenia od Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów bukmacherskich na terenie Polski. Jednym z warunków otrzymania licencji jest zobowiązanie do sprawdzania tożsamości każdego gracza. Z tego powodu polscy bukmacherzy nie mają wyboru i muszą spełniać ten zapis, gdyż w innym przypadku mogłoby to się skończyć utratą licencji.

Sprawdzanie tożsamości klienta jest także powiązane z podatkami i próbą zmniejszenia oszustw i wszelkiego rodzaju malwersacji finansowych.

Oczywiście weryfikacja to jeden z powodów dla których ludzie często rezygnują z rejestracji. Obawy są uzasadnione, gdyż wiele razy słyszy się o wyciekach danych z różnych portali. Serwisy bukmacherskie przechodzą jednak tysiące różnego rodzaju testów, które mają za zadanie sprawdzić, czy portal jest narażony na wyciek danych. Z tego powodu można śmiało powiedzieć, że powierzone bukmacherowi dane są w pełni bezpieczne i nie grozi im przypadkowy wyciek.