Jak typować piłkę nożną?

129

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na rynku bukmacherskim. Zdecydowana większość typerów zajmuje się tylko i wyłącznie tą dyscypliną. Dlaczego tak jest? Otóż nie da się ukryć, że to właśnie ten sport cieszy się na świecie największą popularnością ze względu na swoją atrakcyjność i prostotę i dlatego też bukmacherzy oferują na tę dyscyplinę najwięcej zakładów każdego dnia. 

jak typować mecze piłki nożnej
Jak typować mecze piłki nożnej w zakładach bukmacherskich?

Nie należy jednak ulegać stereotypom i myśleć, że piłka nożna jest prosta do obstawiania. O nie, mimo tego, że bardzo często mamy do czynienia z mocnymi faworytami, to w rzeczywistości ich zwycięstwo wcale nie jest stuprocentowe. Żeby skutecznie obstawiać piłkę nożną, potrzebujemy sporej wiedzy o drużynach i lidze, dokładnych analiz, a także szczęścia. Wygrana zależy od wielu czynników, więc nie możemy być pewni tego, że nasze przewidywania zawsze będą trafne. Jak zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną? Wystarczy skorzystać z poniższych informacji i porad.

Rodzaje zakładów na piłkę nożną

Najprostszym rodzajem zakładów jest 1/X/2. W tych zakładach musimy tylko przewidzieć czy wygra drużyna gospodarzy, gości, czy może będzie remis. Możemy także skorzystać z zakładu z podpórką jak np. 1X, który będzie wygrany, w przypadku zwycięstwa gospodarzy lub remisu.

Innym popularnym rodzajem zakładu jest obstawianie wyniku do przerwy. W tym przypadku naszym celem jest odgadnięcie, jak zakończy się pierwsza połowa. W podobny sposób możemy też typować drugą połowę. 

Trzecim z najpopularniejszych typów zakładu jest under/over. Tutaj musimy obstawić czy liczba goli/rzutów rożnych/autów będzie mniejsza, czy też większa od danej wartości.

Inne typy zakładów to m.in. dokładny wynik, gdzie zgadujemy jakim rezultatem zakończy się mecz, awans, w przypadku pucharów, Ligi Mistrzów itp., typowanie, kto pierwszy strzeli gola, a także wszelkiego rodzaju handicapy.

sts darmowy bonus bez depozytu
Nowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Porady dotyczące skutecznego typowania piłki nożnej

 1. Czytaj wiadomości dotyczące piłki nożnej – Każdego dnia musisz odwiedzać serwisy piłkarskie celem zapoznania się z nowymi wiadomościami dotyczącymi tego sportu. Koniecznie trzeba być na bieżąco z wszelkimi informacjami o transferach, sytuacji w lidze i wewnętrznych sprawach drużyn. Skuteczne typowanie w dużej mierze zależy od tego, czy umiemy czytać pomiędzy wierszami, dlatego też śledzenie informacji to podstawa.
 2. Analizuj tabelę – Statystyki znacząco ułatwiają typowanie. Dzięki nim widzimy, czy dana drużyna jest ostatnio na topie, czy też powodzi jej się niezbyt dobrze. Statystyki są wyjątkowo cenne, zwłaszcza gdy interesujemy się zakładami na under i over, gdyż idzie z nich wyczytać naprawdę wiele.
 3. Miejsce rozgrywania meczu – To czy drużyna gra u siebie, czy na wyjeździe całkowicie zmienia rozkład sił. Statystyki pokazują, że zespoły grające na własnym boisku spisują się dużo lepiej i są w stanie pokonać nawet dużo lepsze drużyny. W przypadku wyrównanych meczów niemalże pewne jest zwycięstwo gospodarzy.
 4. Obstawianie meczów z mało znanych lig jest bezsensowne – Nie ma sensu stawiać lig, o których nic się nie wie. Jeśli jesteśmy ekspertami od 3 ligi rumuńskiej – grajmy ją i wykorzystujmy swoją przewagę nad bukmacherem, w przeciwnym wypadku nie ma to większego sensu i istnieje duża szansa, że wtopimy w ten sposób ciężko zarobione pieniądze. 
 5. Obstawianie meczów derbowych jest trudne – Spotkania tego typu rządzą się własnymi prawami. Bardzo często piłkarze dają z siebie wtedy 200%, co przekłada się na różne, często niesamowicie dziwne wyniki.
 6. Początek i koniec sezonu to loteria – Nikt nie wie, jak drużyny będą radzić sobie po dłuższej przerwie. Obstawianie spotkań na koniec również jest niebezpieczne, gdyż faworyci często odpuszczają i oddają mecze słabszym rywalom. Trzeba nauczyć się śledzić okazje i jeśli mamy do czynienia ze spotkaniem zespołu walczącego o utrzymanie się w lidze z tym, który ma już pewne mistrzostwo, to istnieje duża szansa, że słabsza drużyna wygra to spotkanie, mimo że statystycznie nie ma na to żadnych szans.
 7. Sugerowanie się kursami jest złe – Nie ma sensu sugerować się kursami wystawionymi przez bukmachera. Bardzo często są one zaniżane, efektem czego zwycięstwo faworyta nie jest wcale takie pewne. 
 8. Puchary krajowe i niespodzianki – Puchary krajowe bardzo często kończą się nie tak, jakby wszyscy tego chcieli. Nie każda topowa drużyna chce zdobyć to trofeum, dlatego zdarza się, że nawet zespół z 3 ligi jest w stanie pokonać taką Barcelonę.
 9. Nie obstawiamy tego samego meczu więcej niż raz – Obstawianie tego samego meczu na różnych kuponach jest dużym błędem. Takie podejście nie ma sensu, gdyż bardzo łatwo jest narobić sobie problemów jednym złym typem.
 10. Prowadzenie historii zakładów jest dobrym pomysłem – Prowadzenie historii obstawionych zakładów znacząco poprawi naszą wydajność. W ten sposób zobaczymy, które ligi typuje nam się najlepiej i jakie rodzaje zakładów przynoszą nam największe zarobki.
 11. Zero emocji w typach – Typując, nie powinniśmy kierować się emocjami. Z tego też powodu nie należy obstawiać drużyn, które lubimy. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy też próbować odegrać się po nietrafionych kuponach. Typowanie pod presją nie jest dobre, więc istnieje duże ryzyko, że większość obstawionych wtedy zakładów przegramy z kretesem.
 12. Nie samym sportem człowiek żyje – Na formę danych drużyn wpływają także rzeczy pozasportowe jak zamieszki w danym kraju, problemy finansowe zawodników, czy inne nieciekawe sytuacje. Jeśli chcemy dobrze typować, musimy nauczyć się szukać informacji na ten temat.
 13. Kupony akumulowane nie są dobrym pomysłem – Kupony akumulowane mają to do siebie, że dużo łatwiej wygrać za ich pomocą spore pieniądze, ale też znacznie łatwiej stracić całą stawkę. Dużo lepiej jest obstawiać pojedyncze zakłady. Pieniądze nieco mniejsze, ale duża szansa, że przynajmniej je wygramy. 
 14. Każda zmiana w drużynie ma na nią wpływ – Jeśli w danym zespole doszło do dużych zmian jak np. wymiana trenera, czy odejście największej gwiazdy, lepiej na jakiś czas wstrzymać się z typowaniem, gdyż efekty tego mogą być różne.