10 sprawdzonych wskazówek jak obstawiać mecze piłki nożnej

290

Piłka nożna jest dyscypliną, którą kocha większość Polaków – trzeba przyznać, że nie ma one sobie równych w naszym kraju, deklasując pod względem popularności i oglądalności wszystkie inne sporty. Jej fani coraz częściej decydują się na korzystanie z serwisów bukmacherskich, czy to celem wzmożenia emocji towarzyszących jej oglądaniu, czy też po prostu w celach zarobkowych. Zauważyli to bukmacherzy, których oferta właśnie na piłkę nożną jest bardzo kompletna i stanowi ich absolutny priorytet. Jak jednak obstawiać piłkę nożną, by robić to skutecznie i nie tylko być zadowolonym z własnych typów, ale też po prostu na tym zarobić? Którego bukmachera wybrać? Poniżej prezentujemy garść sprawdzonych rad związanych właśnie z typowaniem.

top 10 wskazówek jak obstawiać mecze
top 10 wskazówek jak obstawiać mecze piłki nożnej

Obstawianie piłki nożnej u polskich bukmacherów – 10 prostych wskazówek

 1. Wybierzmy rozgrywki, które będziemy obstawiali – najlepiej zamknąć się w obrębie jednej ligi czy jednego rodzaju rozgrywek i to właśnie na nich skupić nasze typerskie działania; piłka nożna jest zbyt rozległym sportem, by skupiać się na nim w większej skali
 2. Analizujmy drużyny, spotkania i całą tabelę ligową – podstawą skutecznego obstawiania jest właściwa analiza – zwracajmy w niej uwagę nie tylko na drużyny, które będą ze sobą walczyć w najbliższym spotkaniu. Patrzmy szerzej, zwracając uwagę na aktualną formę każdego z zespołów, jego pozycję w tabeli, historię meczów. Każde dane możemy wykorzystać, każde mogą okazać się przydatne.
 3. Kierujmy się wyłącznie logiką – nie dajmy się ponosić emocjom, ani też wierze. Nawet jeśli bardziej kibicujemy jeden z drużyn, ale logika każe sądzić, że przegra – właśnie na to postawmy. Nie mieszajmy obstawiania z własnymi preferencjami.
 4. Uważajmy na początek i końcówkę sezonu – obstawianie na początku sezonu jest ryzykowne, bo żaden zespół nie zdołał się jeszcze zaprezentować, a materiał do analizy dotyczyć może wyłącznie zeszłosezonowych spotkań. Końcówka sezonu to z kolei okres, w którym czołówka, zwłaszcza przy wysokiej przewadze, może nie do końca się starać, a dolna część tabeli – wprost przeciwnie. To bardzo ryzykowny czas do typowania piłki nożnej.
 5. Zwracajmy uwagę na kursy, ale nie kierujmy się wyłącznie nimi. Bukmacherzy wiedzą, która z drużyn jest faworytem, przydzielając jej niższe kursy. Czasem jednak zdarzy im się pomylić – wykorzystujmy to bez żadnych skrupułów.
 6. Stawiajmy na gospodarzy – jeżeli w danym spotkaniu mają zetrzeć się drużyny o podobnym poziomie, skłaniajmy się bardziej ku gospodarzom. Przewaga własnego stadionu jest w stanie przechylić szale zwycięstwa na ich korzyść.
 7. Uważajmy na kupony akumulacyjne – prawdą jest, że na kuponach z wieloma zdarzeniami możemy sporo zarobić, jednak wiążą się one z wysokim ryzykiem. Pamiętajmy bowiem, że każde spotkanie w ich obrębie musimy obstawić poprawnie, by zgarnąć jakiekolwiek pieniądze.
 8. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera – właściwy bukmacher pozwoli nam na szybkie i sprawne obstawianie zakładów na piłkę nożną, ale też wspomoże nas atrakcyjnymi bonusami.
 9. Wyciśnijmy wszystko z bukmacherskiej oferty promocyjnej – bukmacherzy oferują mnóstwo promocji, a wiele spośród nich można wykorzystać przy obstawianiu piłki nożnej; skorzystajmy z każdej z nich, to nic nie kosztuje.
 10. Odpowiednio zarządzajmy własnym budżetem – nie stawiajmy wszystkiego na jedną kartę, a w obrębie jednego spotkania operujmy niewielkim procentem całego naszego budżetu. Grajmy rozsądnie, a to się nam opłaci.
sts darmowy bonus bez depozytu
Nowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Gdzie obstawiać piłkę nożną w naszym kraju?

W Polsce obecnie działa legalnie kilkanaście firm bukmacherskich. Typowanie spotkań piłkarskich najbardziej opłacalne jest niestety tylko w kilku z nich. Spośród tych najpopularniejszych wyróżnić można na pewno:

 • STS – obecnie króluje na polskim rynku (jego udziały na nim szacuje się na około 50%); firma STS cechuje się świetną i kompletną ofertą na piłkę nożną, transparentnymi zasadami bonusów oraz prostotą i intuicyjnością; jest też głównym sponsorem męskiej Reprezentacji Polski w Piłkę Nożną;
 • Fortuna – najlepszy bukmacher do obstawiania polskiej 1 Ligi. Jest jej tytularnym sponsorem i pokrywa ją w stu procentach, dając nam dostęp do wszystkich spotkań w jej ramach.
 • Betclic – jeden z nielicznych zagranicznych bukmacherów z licencją na nasz kraj – czytelny interfejs, bogata oferta, bardzo dobra aplikacja mobilna i nietypowy, choć atrakcyjny bonus to coś, co go wyróżnia.